Przedszkole Niepubliczne Trzy Języki
Marcin

Mam na imię Marcin. Decyzję o tym, żeby pracować z dziećmi podjąłem pod koniec liceum, przy wybieraniu kierunku studiów. Udało mi się dostać na Pedagogikę na Uniwersytet Warszawski, gdzie podczas wielu godzin praktyk udowadniałem, że mężczyzna z pasją może być dobrym nauczycielem.
W okresie studiów opiekowałem się dziećmi jako męska forma niani.
Będąc na ostatnim roku studiów podjąłem pracę w przedszkolu, gdzie spędziłem dwa lata, ucząc dzieci w wieku 2,5-6 lat.
Ostatni rok spędziłem pracując jako wychowawca świetlicy w szkole podstawowej.
Uwielbiam pracę z dziećmi, ich miny, kiedy pokazuję im coś czego nigdy nie widziały, radość, kiedy uczą się czegoś nowego. Pokazywanie im świata i jego niesamowitości przepełnia mnie dumą, bardzo się cieszę, że mogę to robić.
W czasie wolnym uwielbiam czytać, staram się również zarazić dzieci moją miłością do książek.

czytaj więcej
Karolina

Nazywam się Karolina. Ukończyłam Wyższą Szkołę Pedagogiczną ZNP w Warszawie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczna. Od 2011 roku mogę realizować swoje marzenie o pracy z dziećmi jako nauczyciel.  W wolnych chwilach lubię czytać książki, pogłębiając swoją wiedzę z zakresu pedagogiki.

czytaj więcej
Martyna

Nazywam się Martyna . Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Nauk Społecznych i  studiów magisterskich na kierunku wychowanie przedszkolne z terapią pedagogiczną. Moja pasja pracy z dziećmi zaczęła się bardzo wcześnie. Już jako 10 letnia dziewczynka wiedziałam że będę nauczycielem. Opiekowałam się dziećmi w wieku od 1.5 do 6 lal pracując jako pomoc nauczyciela w przedszkolu publicznym i wychowawca grupy w prywatnym żłobku. Praca z dziećmi daje wielką satysfakcję i jest bardzo inspirująca. Widząc uśmiechnięte twarze dzieciaków i obserwując ich postępy w rozwoju odczuwa się radość i spełnienie.

czytaj więcej
Agnieszka

Nazywam się Agnieszka. Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym. Studia ukończyłam na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Przez ostatnie 3 lata pracowałam z przedszkolną grupą dzieci od 2 do 3 roku życia. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i pomaga zachować w sobie ciągle cząstkę szczerego i spontanicznego dziecka. Głęboko wierzę w to, że czas przedszkola to najpiękniejszy, ale zarazem bardzo ważny czas w życiu dzieci, bo właśnie w przedszkolu kształtuje się w nich ciekawość i chęć poznawania świata. Bardzo podoba mi się pomysł całościowego nauczania języka poprzez zabawę i zanurzanie w języku. Sama preferuję zajęcia, w których dzieci aktywnie uczestniczą i mogą poznawać świat wszystkimi zmysłami. Lubię patrzeć na ich uśmiechnięte i zadowolone buzie. Mam nadzieję, że zarażę dzieci miłością do muzyki i świata, i że będą mogły poznać, dotknąć, usłyszeć, posmakować, zobaczyć jaki piękny i ciekawy jest świat.

czytaj więcej
Ann Caroline

Nazywam się Ann Caroline. Urodziłam się w Sydney w Australii, gdzie mieszkałam do przyjazdu do Polski w 2000 roku. Ukończyłam Państwową Szkołę Plastyczną im. W. Gersona w Warszawie oraz Studium Fototechniczne i uzyskałam tytuł fototechnika. Obecnie rozpoczynam studia pedagogiczne w specjalizacji pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Posiadam półroczne doświadczenie w pracy z najmłodszymi podopiecznymi przedszkola Trzy Języki. W swojej pracy z dziećmi zwracam uwagę na dostrzeganie i rozwijanie ich talentów plastycznych oraz na rozwijanie ich wyobraźni i zmysłu estetycznego. Praca z dziećmi jest niezwykle inspirująca i budująca, najlepsze w niej jest to, że nie tylko one się uczą, ale także i ja mogę poznać ich cudowny sposób postrzegania otaczającego nas świata. Swój czas wolny poświęcam na sport, lekturę, prace plastyczne i fotografię.

czytaj więcej
Wioletta

Mam na imię Wiola. W dzieciństwie czytałam Calineczkę, oglądałam KubusiaPuchatka, lubiłam skakać po kałużach, lepić w błocie i robić bańki mydlane. Pewnego dnia kalosze i Kubusia Puchatka zamieniłam na skrzypce, smyczek i pierwsze nuty, co przerodziło się w wielką pasję.

Ukończyłam z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną I w klasie instrumentów smyczkowych: instrument główny skrzypce, instrument dodatkowy: fortepian. Z zamiłowania do muzyki gram również na gitarze. Dyplom licencjata zdobyłam w Lublinie studiując pedagogikę terapeutyczną z rehabilitacją. Obecnie kontynuuję swą naukę na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego na kierunku: pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna z edukacją włączającą.

Praca z dziećmi to wielka przygoda życia. Możliwość obserwacji pierwszych stawianych kroków, pierwszych wypowiedzianych słów, zdań, ogromne ilości zadawanych pytań – to bezcenne radości każdego dnia w pracy. Możliwość kierowania rozwojem, motywowania, bodźcowania i wspierania przez muzykę, wiersze, bajki czy opowiadania.

Zdecydowanie nie potrafię usiedzieć długo w miejscu, miewam sto pomysłów na minutę i słowo nuda nie istnieje w moim słowniku. Jestem przeciwnikiem uogólniania ludzi, gdyż każdy z nas jest wyjątkowy i zasługuje na swoje przysłowiowe „pięć minut”.

Spontaniczność i radosna beztroska chwili to cechy, których z pewnością powinniśmy się uczyć od dzieci – one wiedzą to najlepiej.

czytaj więcej
Monika

Mam na imię Monika. Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym i psychologiem. Moja praca z dziećmi zaczęła się wiele lat temu w harcerstwie, kiedy dostałam pod opiekę gromadę zuchową, a potem drużynę harcerską. Już wtedy wiedziałam, że najważniejszy w pracy jest dla mnie kontakt z drugim człowiekiem. Przez ostatnie cztery lata pracowałam w domu kultury, organizując czas maluchom, prowadziłam zajęcia naukowe i odbywałam staż w Straży Pożarnej  ; )

Praca z dziećmi to niesamowita przygoda. Staram się odkrywać z nimi świat wszystkimi zmysłami- dlatego też dużo śpiewamy, tańczymy, poznajemy nowe smaki i zapachy. Jestem szczęściarą, bo kto nie lubiłby pracy, w której można się tyle bawić?

czytaj więcej
Julia

Mam na imię Julia. Obecnie jestem studentką na wydziale Pedagogicznym przy Uniwersytecie Warszawskim. Dokładnie kończę specjalizację  nauczanie wczesnoszkolne z wychowaniem przedszkolnym. Śmiało mogę powiedzieć, że swoją pracę z dziećmi zaczęłam 10 lat temu, jako opiekunka do dzieci. Moje doświadczenie współpracy w grupie , także z dziećmi, nabrałam jako członek grupy Przymierza Rodzin. Praca z dziećmi daję mi dużo satysfakcji. Bardzo lubię język francuski. W wolnym czasie lubię jeździć na rolkach lub na rowerze. Dodatkowo jestem uzależniona od podróży małych i dużych.

czytaj więcej
Kasia

Mam na imię Kasia. Pracę z dziećmi zaczęłam w 2009 roku. Ukończyłam studia licencjackie pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Od października rozpoczynam studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywałam przez ostatnie 6 lat P pracując w dwóch anglojęzycznych przedszkolach na terenie Warszawy.

Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, pozwala mi uczestniczyć w wychowaniu, nauce, zabawie , poznawaniu świata.

Ważne dla mnie jest to by dzieci czuły się w przedszkolu komfortowo. Staram się by dzieci w mojej grupie mogły w pełni przeżywać swoje radosne dzieciństwo i gdzie codziennie mogły odkrywać swój nieskończony potencjał możliwości.

czytaj więcej